Дата: 25.05.2020 — 14:00
Татры – дивовижні за своєю красою гірський масив з безліччю кришталево чистих гірських озер та неприступних скелястих вершин. І хоча вони є західним продовженням наших Карпат, однак більше схожі на Альпи чи Кавказ. Гори скелясті та дуже круті, подекуди скельні стінки досягають 300-400 метрів. У горах створені ідеальні умови для комфортного та цікавого проходження маршруту. Формат нашого трекінгу буде кардинально відрізнятися від усіх попередніх туристичних походів – не буде 20-кілограмових рюкзаків та ночівель в палатках. І в Польщі, і в Словаччині справжній культ природи, що обумовило повну заборону на розміщення в наметах на території заповідника. Всі ночівлі у нас будуть в гірських притулках (схронісках). Звісно, для любителів туристичного багаття та ночівель в палатках, ночівлі в притулках можуть видатись не зовсім похідно-туристичним і не романтичним. Однак запаморочлива краса оточуючих краєвидів та можливість наочно споглядати непонівечену впливом людини флору та фауну цілком компенсує відсутність похідної романтики та нікого не залишить байдужим.
Старт та фініш маршруту – у відомому Польському місті Краков.
Похід не складний, однак вимагає певної фізичної підготовки, але буде під силу й новачкам.
Загальний кілометраж – 80 км.
Під час даної подорожі ми з вами:
• відвідаємо унікальні природні куточки сусідніх країн;
• піднімемось на декілька вершин – Гевонт, Каспрови Верх, Риси, Копрови Верх.
• помилуємось мальовничими водоймами даного регіону – ріками, озерами та водоспадами;
• відчуємо елементи екстриму, піднімаючись на найвищу вершину Польщі – гору Риси
• побачимо первозданну природу;
• поринемо до європейської цивілізації;
• відвідаємо відомі європейські курорти Закопане, Високі Татри та інші;
• познайомимось з традиціями та культурою Польщі та Словаччини;
• зробимо безліч чудових фото;
• отримаємо купу незабутніх вражень.
ПЛАН ПОХОДУ ЗА ДНЯМИ
0 день – 29.05 (сб)
Переліт з України до міста Краків(Польща). Запоріжжя(18:30) – Краків (19:40). Розміщеня в хостелі (апартаменти). Прогулянка по вечірньому Кракову.
1 день – 30.05
Збір у місті Краков біля головного залізничного вокзалу о 14.00. Переїзд з історичної столиці Польщі – міста Кракова до її «зимової столиці» — містечка Закопане. Піший перехід близько 7,5 км до гірського притулку «Поляна Кондратова».
2 день – 31.05
Акліматизаційний вихід на одну з брендових вершин Польських Татр — гору Гевонт (1895 м). Це не просто вершина – це цілий масив, що включає три вершини: Малий Гевонт (Maly Giewont — 1728 м), Великий Гевонт (Wielki Giewont (1895 м) та Довгий Гевонт (Dlugi Giewont — 1867 м). На Великому Гевонті встановлений 15 метровий хрест, який видно з будь-якої точки Закопане як й саму вершину.
3 день – 01.06
Перехід по урочищу Долина Кондратова, траверс гребеня вододільного хребта, розташованого на кордоні Польщі та Словаччини. Декілька кілометрів рухаємось по лінії кордону, підкорюючи вершини Верх Кондраскі (1890 м), Горичкова Чуба (1913 м), Каспрови Верх (1987 м). Насолоджуємось чудовими панорамними видами Польщі та Словаччини. Спускаємось до галявини Хала Гоушеніцова та ночуємо у притулку.
4 день – 02.06
Зранку спускаємось до урочища Долина Чорна Гусієніцова, де насолоджуємося первозданною красою неймовірно гарного льодовикового озера Чорний Став Гусієніцовий. Потім на нас чекає підйом на осипний перевал Заврат (2159 м), який перетинає альпіністський маршрут Orla Perc (Шлях Орла). З перевалу відкривається вражаюча панорама одного з найдивовижніших куточків Польських Татр — Долина п’яти озер. Спускаємось до долини й наша стежка веде нас берегами Великого та Малого Ставу Польського. Паралельно зайдемо помилуватися мальовничим водопадом Сіклава. Ночуємо ми в гірському притулку на березі Переднього Ставу Польського.
5 день – 03.06
Долиною п’яти озер повертаємось до озера Чорний Став Польський (1722 м), від якого починаємо підніматися на перевал Шпігласова (2110 м), а з нього на однойменну вершину, знову опинимось на кордоні Польщі та Словаччини. Потім спускаємось до найвідомішого озера даного регіону — Морське Око. Стежка, якою ми будемо рухатись, вважається найгарнішою в цьому гірському масиві. Ночівля у притулку на березі Морського Ока.
6 день – 04.06
Найбільш екстремальний, однак і найбільш знаковий день нашої подорожі. Сходження на найвищу точку Польщі – гору Риси (2499 м), його доведеться здійснювати проходячи ділянки за допомогою ланцюгових перил (via-ferrata), які, однак, є цілком безпечними. Нагородою за пережитий екстрим буде підкорена вершина.
Далі вирушаємо до Словацьких Високих Татр. Переходимо до перевалу-сідловини Вага (2337 м) та ночуємо у притулку на березі гірського льодовикового озера Попрадське Плесо.
7 день – 05.06
Радіальний вихід на вершину Копрови Верх (2363 м), з якої нам відкриються запаморочливі пейзажі та чаруючі види гірського масиву Татр. Перехід долиною ріки Гінцово, на маршруті у нас будуть льодовикові високогірні озера Гінцово Велике і Мале, перевал Вишнє Копровське сідло (2180 м). Повернення до гірського притулку і ночуємо в ньому.
8 день – 06.06
Останній день трекінгу. Піднімаємось на перевал Прзелець под. Остервя (1959 м), а далі траверсуємо бокові хребти масиву Високих Татр. На своєму шляху відвідуємо гірські озера – Батізовське та Велике, а також заходимо до долини під найвищим гірським масивом усіх Карпат – Герлаховські Штіт (2655 м). Завершуємо маршрут у центрі містечка Високі Татри (Словаччина). Ночевка в кемпинге.
9 день – 07.06
Переїзд: сел. Високіе Татри(Словаччина) – місто Краків (Польща). Розміщеня в хостелі (апартаменти). Прогулянка по вечірньому Кракову.
10 день – 08.06 (ср)
Переліт з Краків(Польща) в Україну.
Відповідно до погодних умов та інших форс-мажорних обставин маршрут може коригуватися.
БЮДЖЕТ ПОДОРОЖІ – 300 €
До вартості входить:
— переїзди за програмою від Кракова до Закопане і від Високих Татр до Кракова;
— 3-х разове харчування на маршруті (сніданок та вечеря – гарячі страви, в обід – перекус);
— проживання в гірських притулках та хостел у Кракові;
— вхід до Національного парку;
— користування груповим спорядженням;
— аптечка;
— організаційні затрати.
До вартості не входить:
— переїзд з України до Кракова;
— переїзд із Кракова в Україну;
— прокат особистого спорядження;
— страховка (обов’язкова);
— сувенірна продукція;
— додаткове харчування (у Кракові…);
— особисті витрати, тощо.